Mimořádná beseda – Smetana 200

Mimořádná beseda – Smetana 200

Mimořádná beseda – Smetana 200

Mimořádná beseda – Smetana 200

V letošním roce si hudební svět připomíná významné jubileum, 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. Moravská filharmonie Olomouc se samozřejmě připojuje k Roku české hudby, a kromě koncertů pořádá i speciální besedu 9. dubna od 18 hodin ve Vile Primavesi.

Hosty mimořádné besedy Moravské filharmonie budou Pavel Kosatík, autor nového životopisu skladatele, a ředitelka Muzea Bedřicha Smetany Sandra Bergmannová. Dílo nabízí čerstvý pohled na Smetanův život a přináší nové úvahy o některých dříve ustálených názorech. Kosatíkova práce, založená na důkladném průzkumu historických pramenů a hluboké znalosti kontextu doby, slibuje osvěžit stávající obraz tohoto hudebního velikána. Během večera bude mimo jiné možné čerstvě vydanou monografii zakoupit a nechat si ji autorem podepsat. Sandra Bergmannová posluchačům přiblíží činnost muzea a jeho sbírky, včetně nejvzácnějších artefaktů.

Celý večer obohatí vystoupení Olomouckého smyčcového kvarteta, které návštěvníkům nabídne možnost prožít Smetanovo dílo nejen teoreticky, ale i emocionálně.

Pořádá: Moravská filharmonie Olomouc

Vstupenky: zde.

Účinkující

Pavel Kosatík – autor životopisu skladatele

Sandra Bergmannová – ředitelka Muzea Bedřicha Smetany

Olomoucké smyčcové kvarteto

  • Sabina Dascalu – 1. housle
  • Igor Kopyt – 2. housle
  • Monika Pospíšilová – viola
  • Nikita Ruzhavinskii – violoncello