Český sochař, který ztvárnil britskou královskou rodinu

Český sochař, který ztvárnil britskou královskou rodinu

Bohumil Vostal, portrétoval Anglickou královnu

Český sochař, který ztvárnil britskou královskou rodinu

Srdečně vás zveme na debatu o nové výpravné knize „Portrétoval anglickou královnu“ od dlouholetého zahraničního zpravodaje České televize Bohumila Vostala. Ponořte se s námi do fascinujícího příběhu sochaře královské rodiny Franty Bělského, který v sobě skrývá odvahu, utrpení, inspiraci a tajemství.

Bělský jako jediný Čech a navíc sochař na světě portrétoval hned 4 generace windsorské dynastie. Jeho sochy jsou k vidění na Trafalgarském náměstí v Londýně, u premiérského sídla v Downing Street, před Churchillovým muzeem v americkém Fultonu i v Praze a Brně.

Kniha přináší exkluzivní materiály, jako jsou citace z nikdy nevydaného humoristického rukopisu Svět za kanálem, dosud nepublikované fotografie a kresby. Součástí publikace jsou i karikatury Bělského manželky Margaret, která byla jedinou kreslířkou mezi karikaturisty v 50. a 60. let, jež pro sebe měli titulní stranu v britském masově vydávaném tisku.

Neváhejte a přijďte objevit příběh českého exilového umělce, který zanechal nesmazatelnou stopu v srdci britského království. Knihu představí a zájemcům podepíše její autor, který pokrýval jako zpravodaj v Anglii velké královské události (svatbu prince Harryho a Meghan, platinové jubileum, pohřeb Alžběty II. a prince Philipa) a nyní působí jako zpravodaj ČT ve Washingtonu.

Vstup volný, Doporučujeme si místo zarezervovat zde.

Datum: 25.10.2023 v 18:00 v secesní hale Vily Primavesi

Těšíme se na vás!